Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Tarafından Zonguldak Belediyesi Çalışanlarının Sağlık Taraması Yapıldı

Küçült Yazı Tipi Büyüt

[08.03.2022 OBDİM]

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Zonguldak Belediyesi koordinasyonuyla Belediye Çalışanlarının sağlık taraması etkinlik gerçekleştirildi.

 

4 Mart Dünya Obezite Günü ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü farkındalığı çerçevesinde Zonguldak Belediyesi çalışanlarına yönelik sağlık taraması yapıldı.

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Zonguldak Belediyesi koordinasyonuyla gerçekleştirilen etkinlikte; Belediye çalışanlarından gönüllü ve istekli olanların ağırlık, boy, vücut kitle indeksi, kan şekeri, diyabet risk skoru ve osteoporoz kırık risk ölçümleri yapıldı.

Etkinliğe Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Cangöz, ZBEÜ Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Taner Bayraktaroğlu, Merkez Hastane Müdürü Mustafa Pür, Belediye Kültür Dairesi Başkanı Armağan Gürgenç ve belediye çalışanları katıldı.

Etkinlik ile ilgili Merkez Müdürü Bayraktaroğlu şunları belirtti: “8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarım. Sağlıklı beslenme ve Sağlıklı yaşama için elimizden geldiğince kilo fazlalığı, obezite, diyabet ve kemik sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Bugün etkinliğimizde bunların farkındalığı için Belediye çalışanlarımıza yönelik bir etkinlik düzenledik. Etkinliğin düzenlenmesine katkıda bulunan Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan ve Belediye çalışanlarına teşekkür ederim. Merkezimiz faaliyetlerini yürütmede destekleri için Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mustafa Çufalı’ya şükranlarımı sunar, merkez çalışanlarımıza teşekkür ederim.”

Zonguldak Belediye Başkanı Dr. Ömer Selim Alan da “4 Mart Dünya Obezite ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Belediye personelimize yönelik Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından belediye personelimize yönelik sağlık taraması gerçekleştirildi. Bu anlamlı günde bu güzel etkinliğe ev sahipliği yapmaktan da ayrıca büyük mutluluk duyduk. Yapılan sağlık taramaları sonucunda çalışanlarımızın daha güvenli ve sağlıklı bir ortamda çalışmalarını her zaman önemsiyor, bu güzel etkinlikte emeği geçen herkese şükranlarımı sunarken bu vesile ile bir kez daha 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü canı gönülden kutluyorum” dedi.