“Diyabet Destek Noktası” - Diyabet Aile Sağlığı Eğitim Programı-(Dasep) Projesi Zonguldak’ta Devam Ediyor

T.C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nün ve Türkiye Diyabet Vakfı yürütücülüğünde,  Dünya Diyabet Vakfı (World Diabetes Foundation) desteği ile  “Diyabet Destek Noktası” - Diyabet Aile Sağlığı Eğitim Programı-DASEP) projesi Zonguldak’ta başladı. Projede yer alan 20 ilden birisi Zonguldak ilimizin Devrek ilçesinde gerçekleştirilmektedir.

Proje Zonguldak Devrek Fehmi Işık Aile Sağlığı Merkezinde, DASEP İl Eğitim Koordinatörü Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merkez, Müdürü Prof. Dr. Taner BAYRAKTAROĞLU, İl Sağlık Müdürlüğü İl Proje Sorumlusu Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birim Sorumlusu Dr. Rikkat Gizem AKYOL,  İlçe Koordinasyon sorumluları Devrek İlçe Sağlık Müdürü Dr. Gülfer ÇETİN,  Hemşire Selda KAYA, Devrek Fehmi IŞIK, Aile Sağlığı Merkezi hekimleri ve Sağlık Çalışanları tarafından yürütülmektedir.

Proje kapsamında, aile sağlığı çalışanlarının aldığı eğitimlerle diyabet konusunda bilgi ve farkındalıkları artırılmakta, eğitimi alan aile sağlığı çalışanlarını bu bilgileri diyabetli bireylere ve yakınlarına sunmakta, 18 yaş üstü diyabetli bireylerin ve gönüllü yakınlarının hastalık ve tedaviye yönelik kapsamlı eğitimleri verilmektedir.    

23.10.2019

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin