DERGILERIMIZIN TÜRKÇE DIL EDITÖRLERI ILE TOPLANTI YAPILDI

Küçült Yazı Tipi Büyüt

DERGILERIMIZIN TÜRKÇE DIL EDITÖRLERI ILE TOPLANTI YAPILDI

 

Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi bünyesinde yayınlanan Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi, Batı Karadeniz Tıp Dergisi ile Yükseköğretim ve Bilim Dergisi Editörler Kurulu ile Türkçe Dil Editörleri toplantısı Merkez Kampüs Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde gerçekleştirildi.

Toplantıya Dergilerin Baş  Editörleri Prof. Dr. Taner BAYRAKTAROĞLU, Doç. Dr. Zehra Safi ÖZ, Alan Editörleri Prof. Dr. Hale Sayan ÖZAÇMAK, Prof. Dr. Meryem Akpolat FERAH  ve Editör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Şükran ÖZTÜRK ile Editör Yardımcısı Emine FİDAN, Türk Dili Editörler Kurulu üyeleri Doç. Dr. Betül MUTLU, Doç. Dr. Muhittin TURAN, Doç. Dr. Nuray KARAKAYA, Dr. Öğr. Üyesi Hasan ÖZER ile Dr. Öğr. Üyesi Arda KARADAVUT katıldı.

Toplantıda dergilerimizin çalışma ve yayın politikası, yazıların editöryal süreçleri ile iş akışı gözden geçirildi. Ulusal dizinler ile uluslararası dizinlerdeki güncel durum, yayın kalitesi ve içeriğinin arttırılması için yapılacaklar konuşuldu. Karşılıklı görüş alışverişleri sonrası görev dağılımı yapılarak toplantı başarıyla tamamlandı.