TÜRKİYE DİYABET VE OBEZİTE DERGİMİZ ÜÇÜNCÜ YILI İLK SAYISINI YAYINLANDI

Üniversitemiz Obezite ve Diyabet Uygulama ve Araştırma Merjezimiz (https://obdm.beun.edu.tr/tarafından "Türkiye Diyabet ve Obezite Dergisi/Turkish Journal of Diabetes and Obesity (Turk J Diab Obes), https://dergipark.org.tr/tudo)" 2019 yılının ilk sayısını ( 2019; 3. Cilt , 1.sayı) yayınladı. 

Derginin Baş Editörü ve Merkez Müdürü konuyla ilgili şunları ifade etti:"Yayın hayatımızın üçüncü yılında ulusal ve uluslararası görünürlüğümüz artmıştır. Dergimiz 2018 yılı dahil TUBITAK Ulakbim TR Dizinde indekslenmeye kabul edilmiştir. Dergimizde yayınlanan yazılar bu kabulle akademik yükseltilmede ve değerlendirmelerde kabul görmekte ve değer almaktadır. Devamında Dergimizin sağlık alanındaki uluslarası önemli indekslerde bulunmasını, alacağı atıflarla da her geçen gün kalite artışını sağlama hedefindeyiz.Dergimizin bu sayısında özellikli özgün araştırmalarla siz okuyucularımızın karşısındayız. Bu sayıda; Farklı Ekmek Çeşitlerinin Karbonhidrat Intoleransı Olmayan Kilolu ve Obez Gönüllülerde Etkisi, Bir Üniversite Hastanesinin 3 Yıllık erişkin ve çocukluk cağı Obezite ve Diyabet Prevalansı, Yaşlı Bireylerde Demografik Özelliklerin ve Huzurevinde Yaşamanın Plantar Duyuya Etkisi, 18-27 Yaş Arası Bireylerde Vücut Kitle Indeksine Göre Beslenme Alışkanlıklarının, Fiziksel Aktivitelerinin ve Vücut Kompozisyonları, Hashimoto Tiroiditlilerde TEKHARF Puanlama Sistemine Göre Kardiyovasküler Hastalık Risk Durumu ve diyabetiklerde güncel ayak değerlendirme içeriğinde yazıları bulacaksınız." 

 

Bayraktaroğlu, Editörler Kurulu adına dergide yazılarını yayınlatan yazarlara, hakemlere, Yayın Kuruluna ve özellikle desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Sayın Prof.Dr. Mustafa ÇUFALI'ya teşekkür etti.

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin